Kultūrinė antropologija

kultūrinė antropològijasociokultūrinė antropològijasocialinių mokslų disciplina.

Tyrimų sritys

Kai kuriose Europos šalyse kultūrinė antropologija yra dalinis arba visiškas socialinės antropologijos, Šiaurės Amerikoje – etnologijos atitikmuo.
Kultūrinė antropologija laikoma socialiniu mokslu, kuris visumos (holistiniu) požiūriu ir remdamasis lyginamąja žmonijos istorinės raidos analize nagrinėja žmonių socialinių ir kultūrinių ryšių, pasaulio kultūrų ir visuomenių įvairovės, jų gyvensenos, elgsenos ir mąstysenos skirtumų bei panašumo problemas. Etnografiniais lauko tyrimo, dalyvaujančiojo stebėjimo ir kitais (daugiausia kokybinių tyrimų) metodais bandoma nustatyti bendrąsias ir specifines žmonių būties ypatybes (dažniausiai jas tiriant ne savose kultūrose ir kritiškai atskleidžiant savoje kultūroje įgytas išankstines nuostatas).